Chaos magie

15. 03. 2010 | † 30. 09. 2015 | kód autora: eAI

Odd

Chaos magie, Clause 3.

ělovat od Chaoists Essentialists, Pete Carroll.

Magical Revival šedesátých let měl mnoho podivných přísad a plodil jeden výrazný tradice, Chaos magie. (Čtenáři z USA by měli vědět, že v Evropě 'šedesátých let' znamená kulturní období 1968 - 1978).

Jednoduchý seznam jevů od té doby zřejmě vyvolává okultní proud věku lepší než nic, takže tady jde. Hašiš, LSD, Pill, Mass Žena Promiskuita, rock, Graham Bond, Led Zeppelin, Dotisknutý Aleister Crowley, Izrael Regardie, Dotisknutý Golden Dawn, Austin Náhradní Revisited, Dost Parafinový v ekonomice pro široké požitku ze sexu a drog a rocku roll a východní mystikou a čarodějnictví opojné dny muž, měl jste tam byl.

Tři možnosti jsou konfrontovány s esoterickým sklony v těchto dnech. Neo-ismus, scientismu, a chaos. Neo-neo-ists vytvořil šamanismus, neo-čarodějnictví, neo-pohanství, neo-crowleyanity a neo-něco jiného, že se jejich fantazie, při tom si vypůjčily s dechberoucí a nestydaté eklekticismus ze všech tradici, že apeloval na ně, a pak snažil velmi těžké předstírat, že oni ne.

Netrvalo dlouho a většinu z nich neo nebo pseudo tradice ztratit většinu svých oheň a vzrušení jako celý podnik se zhroutila v new-age kalu pod lavinou knih o bělejší než bílá dospívající čarodějnictví a pohanství péče pro vegetariány. Scientismic esoterismus odpaří ještě rychleji. No trhu v současné době existuje pro všechny ty stovky titulů pro 'kreativní vizualizace' a 'síla mysli', že po přeplněné knihkupectví. Myšlenky v těchto knihách přišel z magických tradic, ale psychologické hantýrce neposkytly trvalou náhradou za romantiku z čarodějnictví.

Chaos zřejmě nejpravděpodobnější výsledek vyvarovali jak neo-ismus a vědeckost při publikování exploze šedesátých let magického obrození. Cunami z publikována materiálu z téměř všechny kouzelné tradice od neolitu šamanismu na Golden Dawn hrozil metafyzickou přetížení. Postupně začalo být jasné, pro některé lidi, že místo aby problém, Chaos skutečně poskytnuté řešení.

Hojnost myšlenek v sebrané spisy Golden Dawn představovaly plody předchozí okultní oživení v roce 1880. Jeho zveřejnění v šedesátých letech magického obrození jako gigantický (a často nabubřelý) single tome měl mimořádný, ale často nepřiznané účinek. Ukázalo se, že Aleister Crowley měl inovované málo vůbec v cestě okultní teorie. Jako absolvent z Golden Dawn nešel daleko za své myšlenky, i když to nové obzory v oblasti životního stylu a rituální extremismu se značnou sebejistotou. Golden Dawn korpus prezentovány čtenáři velkolepý kakofonie tradic sjednotit tak, že nic víc, než na téma magie. Implicitní metafyzika korpusu Golden Dawn holičkách divoce od animismu k spiritismu k pohanství se neo-platonismus k monoteismu k positivismu a dokonce i druhy existencialistické post-modernismus v dostatečném předstihu před jeho čas (viz kapitola o výrobě andělů, například...

....

Samuel Liddell Mathers MacGregor asi psal většinu z toho v čítárně Britského muzea, zatímco Karl Marx So. psaní Das Kapital. Mathers také pravděpodobně napsal Sacred Magic of Abramelin Mága sám a prezentovány jako původní renesanční, protože našel středověké Goetia a magické praktiky, které potřebují aktualizovat. Okultní historici obvykle nepodaří úvěru Mathers se základním bombu, která by, osmdesát let později, úder kouzlem do jiné dimenze.

Jiný absolvent z Golden Dawn, Austin Osman Spare, dodává základní poznatky, které mohou někteří moderní mágové, aby se vyhnuli bludiště eclecto-mánie do chaosu paradigmatu. Náhradní myšlenky zůstal téměř zapomenutým Kenneth Grant, dokud o nich zmínil v jeho knihách v průběhu šedesátých let obrození. Náhradní účinně deconstructed a přestavěn magického myšlení zhruba ve stejné době jako Albert Einstein provádí podobné služby pro fyziku. Některé vtip přezdívaný 'CHAOS' v chaos magii jako 'Pokračovat Hagiografie of Austin Osman Náhradní'. Jako oživení nabraly, cluster experimentálních předpokladů postupně se vyvinul do soudržného paradigma. (Filozofie vždy přichází po události)

Bez zvláštního pořadí, položky manifestu, patří následující: -.

1) Můžeme využít magic, že vesmír má velký náhodné složky v jeho chování. (Imputs z kvantové fyziky a později, tzv. 'chaos matematika')

2) Nemusíme zacházet se všemi magickou symboliku magických historických a náboženských systémů jako posvátné. Můžeme s nimi zacházet jako užitečné, pokud chceme, a my můžeme tvořit vlastní, na naše vlastní chuti a potřeby. (Silně vyplývá z korpusu Golden Dawn)

3) Nemusíme věřit v pre-existujících bohů a duchů a démonů. Můžeme vyrábět věci, které mají přesně stejné účinky. (Náhradní)

4) bychom měli léčit víru jako nástroj pro vytváření výsledky, nikoliv jako cíl sám o sobě. (Imput od náhradní)

5 Děláme třeba dodržovat některé technické postupy (kouzlům mysli a gnóze), k dosažení magické účinky, bez ohledu na použité symboliky. (Imputs od Náhradní a Crowley)

Teď takové myšlenky začaly šířit celou esoterické komunitě, ačkoli mnoho skupin by neakceptovali bod 3, neboť v rozporu s jejich investice víry v určitém systému, který oživil. Ti, kteří přijali bod 3 tendenci popisovat sebe jako Chaos kouzelníků, a mnoho z nich, kteří chtěli spolupracovat tíhl k 'Magical pakt Svítí na Thanateros', obvykle se zkrátil k 'Pakt' nebo 'IOT'.

Nyní výroba bohů a démonů pro zábavu a zisk požadavky spektrum postojů probíhá od smrtelně vážné, aby vážně neuctivý. Pakt získal proslulost a charisma jeho horečné slavnostní obřady a rituály, a to jak limitován pryč bouřlivý smích banishing. Žádná jiná objednávky předpokládaných mail poltergeist režimů, aby se mé znalosti. Já nezapomenu hromadil oděné postavy s kapucí a horečně psát jednou rukou na počítačové klávesnice, zatímco rozpadající se kadidlo do kouření ohřívadel jejich volné ruce, jako stroboskopy sekaných tmy s epileptiformní blesk.

V Pakt dostanete praktické experimentální metafyziky s žádným guru a žádné výmluvy. Ve staré Aeon, CAESAR (nedávno vynalezl) posvátný postupů představuje celý zákon. Chaos magii vše, co se stane skutečnou experiment, v tom smyslu, že

...

...

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.